OBLÉKÁNí oblečku/postroje

🌟OBLÉKÁ SI VÁŠ PEJSEK OBLEČEK/POSTROJ RÁD?🌟
✨
ANO? Super! Gratuluji!👏
NE? To se brzy změní!💪
✨
Variant je mnoho.
.
Ukážu vám několik možností, vyberte si sami. Kolik zábavy si můžete při tréninku a při samotném oblékání užít?
.
👉Krok PRVNÍ
.
V tomto videu použijeme target. Naučte pejska šlapat na target předními pacičkami.
.
1) Použijte shaping (tvarování chování) - klikejte/odměňujte za to, že se pejsek směrem k targetu podívá, že se k němu rozejde, poté se k němu přiblíží, ještě více přiblíží… Odměňujte i nezáměrné chování, to znamená, i když se k targetu rozejde „omylem” nebo vám přijde, že je to „náhoda”, odměňujte to! Až se krok po kroku dostane k tomu, že na target položí tlapičku. Klik, bonus! Obě pacičky, huráááá!!!
Nezapomeňte, že zpočátku stačí, že pejsek se targetu jen dotkne nebo o něj zakopne. Každou interakci s předmětem odměňte! Finální produkt - a bonusové odměny - dávejte za stoupnutí si na target oběma předními packami! Yes!!!
.
2) Nebo naučte pejska se postavit předními na target luringem, tedy naváděním. Vezměte si pamlsek a jeho pomocí pejska naveďte do pozice tak, aby měl dvě přední na targetu. A chvalte, krmte, radujte se. Naváděním se může zdát, že trénink jde rychleji, avšak ne vždy danému cviku/úkolu/chování pejsek plně rozumí. Často jen „slepě následuje ruku s ňaminkou.” Při navádění je obvykle potřeba mnohem více opakování než při shapingu, kdy si pejsek chování vymyslí sám, je iniciativní, kreativní, chování má trvalejší charakter a ještě je na sebe hrdý, buduje se sebevědomí. A vlastně.. může to přispívat k zvýšení sebevědomí vás obou.:)
Jen si časem ověřte, že opravdu rozumí tomu, co po něm chcete.
.
Když položíte target na zem, už už se tam hned sápe, aby se na něj mohl postavit? Skvělá práce! Máte vyhráno a první krok splněn!💫