Klára Dušičková

Jmenuji se Klára, narodila jsem se do rodiny fyzioterapeuta, a tak u nás téma zdravého těla bylo na denním pořádku. Já jsem si už od malička si přála být veterinářkou a všechny anatomické záležitosti zvířat s mamkou konzultovala a poslouchala, jak to a to mají zase lidé. Když ale došlo na lámání chleba, uvědomila jsem si, že chci mít zvířata v celku a přes představu operací a pitev jsem se nedokázala přenést. Myšlenka šla tedy na pár let k ledu.

V roce 2014 jsem si pořídila fenku australského ovčáka, aby byla mojí parťačkou při běhání a procházkách v přírodě. Psí svět mě velice rychle pohltil a v souvislosti se sporty, které jsme spolu začaly provozovat, jsem se pomalu ke zdraví zvířat vracela. Moje fenka totiž nemá ocas, a tak jsem vnímala velkou potřebu jí tento hendikep kompenzovat. Prošla jsem tedy řadou kurzů a seminářů na téma zdravý pohyb, kompenzační cvičení a mnoho dalších. Až jsem na razila na dornovu metodu.​

V roce 2016 jsem absolvovala kurz "dornovky" a okamžitě jsem měla jasno. Toto je směr, kterým chci jít. Tahle metoda pomáhá a zvířata u toho zůstávají vcelku! Začala jsem prohlubovat své znalosti v oblasti zvířecí fyzioterapie a roce 2018 prošla pracovním seminářem dornovy metody.

Zdraví psů i lidí, práce s tělem, strava, kompenzační cvičení, rehabilitace a další a další dál zůstává mým tématem a tuto oblast dál ráda rozvíjím a znalosti předávám dál.

Klárčin web